Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Czeskie góry to zabawa i wypoczynek na nartach dla całej rodziny, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Czeskie góry to zabawa i wypoczynek na nartach dla całej rodziny


    
 

Zima w Czechach oferuje mnóstwo naj..., pomimo, że nie ma tu takich szczytów jak na przykład w Alpach. Czeskie góry są idealnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Na turystów czeka mnóstwo propozycji, od narciarstwa, poprzez zjazdy na sankach aż po zabawy na łyżwach. W dodatku wszystkie te atrakcje znajdziemy tuż „za miedzą“!450 kilometrów tras zjazdowych i nowoczesna technologia

Republikę Czeską otaczają góry, w których znajdziemy idealne miejsca na uprawianie aktywnej turystyki. Doskonałe zaplecze dla narciarzy czy snowboardzistów oferuje ponad 200 większych i mniejszych ośrodków narciarskich na terenie całej Republiki Czeskiej. Swoje umiejętności narciarskie możemy sprawdzić na co najmniej 450 kilometrach dobrze utrzymywanych tras zjazdowych. Czeskie centra narciarskie są w dodatku nieustannie modernizowane. Tylko przed tegorocznym sezonem zimowym zainwestowano w ośrodki 1,5 miliarda koron (60 milionów EUR). 25 ośrodkom zostały przyznane przez Związek Właścicieli i Dzierżawców Kolejek Linowych i Wyciągów najwyższe, cztero i pięciogwiazdkowe oceny.
 
Największe centrum narciarskie w Republice Czeskiej, Szpindlerowy Młyn, znajdziemy w najwyższych i bardzo popularnych czeskich górach - Karkonoszach, oddalonych o około dwie godziny jazdy samochodem od Pragi. Do dyspozycji narciarzy jest tu 5 kolejek linowych i 11 wyciągów w Szpindlerowym Młynie i na  Horních Mísečkách, 25 kilometrów tras zjazdowych, z których 95 jest sztucznie zaśnieżanych.
 
W tym roku na narciarzy w Czechach czekają absolutne nowości. Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu zimowego powstały trzy nowe ośrodki narciarskie, na przykład w Koutach nad Desnou w Jesionikach, o całkowitej powierzchni 25 hektarów. Obecnie jest to największy ośrodek narciarski na Morawach. Na szczyt wjedziemy sześcioosobową kolejką linową i dwoma nowoczesnymi wyciągami. Nowy jest także Skipark Červená Voda w Górach Orlickich. Oferuje między innymi trasę zjazdową o długości dwóch kilometrów i szerokości sześćdziesiąt metrów oraz kolejkę linową z  podgrzewanymi siedzeniami. Wiele milionów kosztowała modernizacja ośrodka narciarskiego Sněžník Dolní Morava w Králickim Sněžníku. Czynne tu będą dwie czteroosobowe kolejki, nie musimy się więc obawiać długich kolejek. Przybyła tu także nowa trasa zjazdowa. 
 

W czeskich górach wypoczywa cała rodzina

Właściciele ośrodków narciarskich coraz więcej uwagi poświęcają najmłodszym narciarzom. Dziecięce parki narciarskie wyposażone w sprzęt pomocny w nauce jazdy na nartach stają się w czeskich ośrodkach zimowych bardzo popularne, podobnie jak korzystne skipassy rodzinne. Największy park narciarski dla dzieci znajdziemy w ośrodku Lipno na Szumawie. Nowe parki powstaną w tym sezonie między innymi w ośrodku Snowhill w Kašperskich Górach i Herlíkovicach, w ośrodku  sportowym Harrachov i w Szpindlerowym Młynie. Liczne atrakcje czekają także na snowboardzistów, dla których przygotowano w tym sezonie nowe parki z przeszkodami. W wielu ośrodkach do dyspozycji narciarzy jest także trasa slalomowa z pomiarem czasu. Korzystna dla narciarzy w Czechach jest relacja cen do jakości usług. Pomimo przebiegających w wielu ośrodkach modernizacji i wzrostu cen elektryczności, ceny za skipassy pozostały od ubiegłego roku niemal na tym samym poziomie. Jednodniowy skipass dla jednej osoby w większych ośrodkach narciarskich kosztuje około 500 koron (ok. 20 EUR). Ceny skipassów rodzinnych różnią się. Ośrodek Špičák na Szumawie oferuje na przykład jednodniowy skipass rodzinny za 840 koron, przy nieograniczonej liczbie dzieci.
 

3000 kilometrów tras biegowych i znakomite oznaczenia

W czeskich górach spodoba się na pewno także miłośnikom pięknych widoków. Republika Czeska oferuje ponad 3000 kilometrów regularnie odnawianych tras biegowych. Dzięki  ich dokładnemu oznaczeniu przez Klub Turystów Czeskich nie musimy się obawiać, że zabłądzimy. W okolicach Bożego Daru w Rudawach możemy na biegówkach wyruszyć nawet śladami małego Jezuska, który Czechom przynosi w Wigilię prezenty. Kilkukilometrowa bajkowa trasa z pewnością spodoba się najmłodszym narciarzom. Bardziej zaawansowani mogą wyruszyć tutejszą magistralą Krušnohorską. Mierząca 242 kilometry trasa, zimą przeznaczona dla narciarzy biegowych a latem dla cyklistów, rozpoczyna się przy zaporze wodnej Skalka w Chebie. Następnie wiedzie przez słynne Franciszkowe Łaźnie i Kraslice, znane z produkcji instrumentów muzycznych, aż do Rudaw z najwyższym szczytem  Klínovec (1 244m).
 
Prawdziwym rajem dla narciarzy biegowych jest z pewnością Szumawa. Pogórze leżące na południowym-zachodzie Czech, na granicy z Niemcami oferuje setki kilometrów tras biegowych i niezwykłą, dziewiczą przyrodę. Niektóre miejsca były dawniej niedostępne dla turystów, ze względu na pilnie strzeżony przez reżim komunistyczny przez 40 lat pas graniczny. Ważnym punktem wypadowym, z którego prowadzą liczne trasy, jest mała wioska Kvilda lub pobliska Modrava, obecne najbogatsza gmina w Republice Czeskiej. Wiele wspaniałych tras znajdziemy także na Prášilku lub w okolicy zapory lipenskiej, największej zapory wodnej w Republice Czeskiej. Niezapomniane wrażenia czekają na nas także w okolicach granicznego miasteczka Železná Ruda, w pobliżu którego znajdziemy dwa przepiękne jeziora polodowcowe. Zarówno na Černé, jak i w kierunku jeziora Čertovego wiodą oznaczone trasy  biegowe. Po aktywnie spędzonym czasie możemy ogrzać się i uzupełnić energię w cukierni Charlotta, której wypieki słynne są na całej Szumawie.
 
Miłośników biegówek zapraszają także Beskidy na Morawach Wschodnich. Znajdziemy tu ponad sto kilometrów przygotowanych tras. Wielu czeskich narciarzy biegowych przyjeżdża na Wysoczyznę. Szczególnie popularne są tu trasy w okolicy Žďárskich Wierchów. Nie możemy zapomnieć także o Karkonoszach, które oferują między innymi trasy biegowe wiodące grzebieniami górskimi czy górach Izerskich, gdzie odbywają się najsłynniejsze czeskie zawody biegowe Izerska Pięćdziesiątka. W roku 2011 wystartuje już 44 edycja.
 
Źródło: www.czechtourism.com

 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |