Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Imprezy i jarmarki historyczne w Czechach, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Imprezy i jarmarki historyczne w Czechach


    
 
Historyczne imprezy i jarmarki w czeskich miastach, miasteczkach, na zamkach i w pałacach corocznie przypominają dawne zwyczaje i wydarzenia z dziejów Czech.

Czeski Krumlov, którego zabytkowe centrum znajduje się od roku 1992 na liście zabytków UNESCO, tradycyjnie już zaprasza swych gości na czerwcowy Festiwal Pięciolistnej Róży (20.–22. 06. 2008),  nawiązujący do okresu panowania ostatnich Rożmberków, czasów największego rozkwitu miasta. W czasie trzydniowego festiwalu na gości czekają: historyczny jarmark, pokazy tańców w historycznych strojach, turnieje rycerskie, przedstawienia muzyczne i teatralne oraz pełne dobrego jedzenia i trunków krumlowskie gospody.

Głowna scena znajdzie się w ogrodach browaru Eggenberg, a pierwszą gwiazdą która przywita publiczność będzie zespół Blackmore´s Night. W sobotni wieczór miasto rozświetlą fajerwerki. Niedziela tradycyjnie będzie zarezerwowana dla dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych konkursów i zabaw.
Uroczystości o nazwie Królewskie posrebrzanie Kutnej Hory, w dniach 21.–22.06. 2008, przeniosą nas w czasy największej świetności miasta. Impreza tradycyjnie zainaururuje sezon turystyczny w Kutnej Horze, wpisanej na listę zabytków UNESCO. Górnicy przywitają króla Wacława IV i jego dwór, król osobiście zagai wielki turniej rycerski.

Również miasto Pilzno organizuje corocznie, w połowie czerwca historyczne imprezy. W tym roku od 13 do 15.06.2008, w okolicach kościoła św. Jerzego, na kilku scenach wystąpią zespoły muzyczne i taneczne, odbędą się pokazy szermierki. Atmosferę dawnych czasów przypomni jarmark historyczny z pokazami dawnych rzemiosł, zręczności magików. Dzieciom spodobają się bajkowe postacie, liczne konkursy. Sobotni wieczór zakończy wspaniały  pokaz fajerwerków i taniec straszydeł, za które przebrani będą uczestnicy zabawy.

Dzieje i najświetniejszy okres w historii miasta Prachatic w XIV – XVI wieku przypomni święto Złotej Ścieżki Solnej. Organizatorzy osiemnastej edycji imprezy (27.–28.06. 2008) zapraszają na barwny program kulturalny: pokazy rzemiosł dawnych, targi, orszaki w strojach historycznych.

Tegoroczne uroczystości historyczne w zabytkowym mieście Telč na Wysoczyźnie noszą tytuł: Telč za Slavatów lub Szwedzi w Telču. Dlaczego właśnie Telč i wojna trzydziestoletnia? Właściciel tutejszych włości Vilém Slavata byl jednym z namiestników cesarskich, których w roku 1618 rozzłoszczona szlachta wyrzuciła przez okna Zamku Praskiego. Potłuczeni urzędnicy przeżyli upadek, ale konflikt przerodził się w wojnę trzydziestoletnią. 16 sierpnia 2008 przeniesiemy się w czasy rozkwitu miasta, za panowania Slavatów, zajrzymy do szwedzkiego obozu wojskowego. Przez cały dzień na głównej scenie odbywać się będą występy, między innymi fakirów, magików, tancerzy. Nie zabraknie także wieczornego pokazu fajerwerków.

Więcej informacji:
www.tourisms.cz , www.czechtourism.com 

 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |