Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Okoloice Pragi, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Atrakcje »  Zamki »  Okoloice Pragi


Pałac Dobrzisz, Pałac Horzowice, Pałac Kaczyna, Pałac Konopiszcze, Pałac Lany, Pałac Nelahozewes, Pałac Weltrusy, Zamek Czeski Szternberk, Zamek Karlsztejn, Zamek Kokorzin, Zamek Krzywoklat,

Pałac Dobrzisz

Pałac w stylu rokoko z rzucającą się w oczy fasadą, z bogato zdobioną sztukaterią, ogrodem francuskim i angielskim parkiem, powstał w połowie XVIII wieku. Po II Wojnie Światowej był przez ponad pięćdziesiąt lat wykorzystywany jako siedziba Związku pisarzy czeskich, w roku 1998 został zwrócony prawowitym prywatnym właścicielom z rodu Colloredo-Mansfeldów.

Zámek Dobříš
263 01 Dobříš

Telefon:
+420 318 521 240

E-mail:
info@zamekdobris.cz

Web:
www.zamekdobris.cz

Czas otwarcia:
przez cały rok
Pałac Horzowice

Barokowy pałac został wybudowany z inicjatywy rodu hrabiowskiego Panów z Vrbna i Bruntálu. Trasy dla zwiedzających prowadzą przez historyczne wnętrza, kolekcję instrumentów muzycznych i automatów grających, galerię żeliwnych dzieł sztuki i wystawę gier i zabawek szlacheckich dzieci. Park pałacowy ozdobiony rzeźbami M. B. Brauna zamyka na północy Słoneczna brama.

Státní zámek Hořovice
Vrbnovská 22
268 01 Hořovice

Telefon:
+420 311 512 479

E-mail:
horovice@stc.npu.cz

Web:
www.zamek-horovice.cz

Czas otwarcia:
IV., X. sobota, niedziela i święta, V.-IX. Codziennie prócz poniedziałków 9.00 – 16.00
Pałac Kaczyna

Wspaniale wkomponowany empirowy pałac został wybudowany na początku XIX wieku z inicjatywy hrabiego Chotka, najwyższego burgrabiego Królestwa Czeskiego. We wnętrzach pałacu znajduje się ekspozycja poświęcona rodowi Chotków, galeria obrazów z dziełami mistrzów europejskich XVIII i XIX wieku oraz ekspozycja Narodowego muzeum rolnictwa, poświęcona czeskiej wsi.

Zámek Kačina
285 31 Nové Dvory

Telefon:
+420 327 571 170

E-mail:
kacina@kacina.cz

Web:
www.kacina.cz

Czas otwarcia:
IV.-X. codziennie 8.00 – 17.00
Pałac Konopiszcze

Romantyczny pałac z rozległym parkiem, ogrodem różanym, szklarniami, oranżerią i strzelnicą, pochodzący z XIX wieku, stał się siedzibą austriackiego następcy tronu, Franciszka Ferdynanda d´Este, który przebudował Konopiszcze i stworzył z niego cesarską siedzibę reprezentacyjną. Wyjątkową atrakcją jest przede wszystkim bogata kolekcja trofeów łowieckich, oraz broni rodu d’ Este.

Státní zámek Konopiště
256 01 Benešov 1

Telefon:
+420 317 721 366

E-mail:
konopiste@stc.npu.cz

Web:
www.npu.cz
www.zamek-konopiste.cz

Czas otwarcia:
IV.-XI. codziennie oprócz poniedziałków (XI. wtorek – piątek, wyłącznie na zamówienie)
Pałac Lany

Pałac służy jako letnia rezydencja prezydentów Republiki Czeskiej i nie jest otwarty dla zwiedzających; warto jednak odwiedzić rozległy park pałacowy, swobodnie przechodzący w las – niegdysiejszy teren łowiecki. Hodowano tu przede wszystkim szlachetne odmiany zwierzyny łownej (jelenie, daniele, muflony i jelonki rogacze). Znajduje się tu tzw. Dąb ugody, przy którym została w roku 1922 podpisana tzw. Mała ugoda.

Zámek Lány
Zámecká ulice
270 61 Lány

Telefon:
+420 224 373 386

E-mail:
tourist.info@hrad.cz

Web:
www.hrad.cz

Czas otwarcia:
IV.-X. środa, czwartek 14.00 – 18.00, sobota, niedziela i święta 10.00 – 18.00
Pałac Nelahozewes

Renesansowy pałac należy do najważniejszych prywatnych muzeów w Europie. Po jego przekazaniu w prywatnie ręce szlacheckiej rodziny Lobkowiczów, została tu w roku 1997 otwarta ekspozycja Sztuka sześciu stuleci, dokumentująca kolekcjonerskie zainteresowania rodu, z którego pochodziło wielu mecenasów sztuki. Odwiedzający podziwiać mogą obrazy, meble i inne zabytkowe dzieła sztuki.

Lobkowicz Events Management s.r.o.
Zámek Nelahozeves
277 51 Nelahozeves

Telefon:
+420 315 709 121, +420 315 709 111

E-mail:
rezervace@lobkowicz.cz
info@lobkowiczevents.cz

Web:
www.lobkowiczevents.cz

Czas otwarcia:
Przez cały rok codziennie oprócz poniedziałków 9.00 – 17.00
Pałac Weltrusy

W barokowym pałacu, wybudowanym w pierwszej połowie XVIII wieku z inicjatywy Wacława Antoniego Chotka, odbyły się w roku 1754 pierwsze targi handlowe. Podwórze otoczone jest rzędem barokowych rzeźb alegorycznych, wnętrza mogą się poszczycić bogatymi zdobieniami malarskimi i sztukateryjnymi, a cały kompleks otacza rozległy park z romantycznymi budynkami.

Státní zámek Veltrusy
277 46 Veltrusy

Telefon:
+420 315 781 146

E-mail:
veltrusy@stc.npu.cz

Web:
www.npu.cz

Czas otwarcia:
ekspozycja wewnętrzna jest zamknięta do odwołania, szklarnie i wystawy sezonowe 15.IV.-30.X. codziennie prócz poniedziałków
Zamek Czeski Szternberk

Monumentalny zamek na skalnym urwisku w romantycznej dolinie rzeki Sazawy jest jednym z najcenniejszych zabytków Posazawia. Wnętrza wyposażone są meblami różnych stylów, od renesansu, przez barok, aż po empir. Między licznymi cennymi dziełami sztuki, wyróżnia się jedyna w swoim rodzaju kolekcja grafik z okresu wojny trzydziestoletniej oraz pamiątki po Kaszparze ze Szternberga, założycielu Muzeum Narodowego w Pradze.

Hrad Český Šternberk
257 27 Český Šternberk

Telefon:
+420 317 855 101

E-mail:
hradcs@iol.cz

Web:
www.hradceskysternberk.cz

Czas otwarcia:
IV., X. sobota, niedziela, święta 9.00 -17.00, V., IX. codziennie oprócz poniedziałków 9.00 – 17.00, VI.-VIII. codziennie oprócz poniedziałków 9.00 – 18.00
Zamek Karlsztejn

Dominantą gotyckiego zamku, który w połowie XIV wieku zlecił wybudować Karol IV, jest Wielka wieża z kaplicą św. Krzyża, której ściany i sufit wykładane są kamieniami półszlachetnymi i ozdabia ją kolekcja 129 średniowiecznych obrazów deskowych Mistrza Teodoryka. Trasy dla zwiedzających prowadzą przez salę przodków z galerią portretów czeskich władców, kaplicę św. Katarzyny z naściennymi malowidłami z XIV wieku i inne pomieszczenia.

Státní hrad Karlštejn
267 18 Karlštejn

Telefon:
+420 311 681 617

E-mail:
karlstejn@stc.npu.cz

Web:
www.npu.cz
www.hradkarlstejn.cz

Czas otwarcia:
1.-8.I., 1.III.-20.XI., 26.-31.XII. codziennie oprócz poniedziałków
Zamek Kokorzin

Romantyczny odnowiony średniowieczny pałac z wieżą widokową został wybudowany w pierwszej połowie XIV wieku z inicjatywy burgrabiego praskiego Hynka Berki z Dubé. Trasa dla zwiedzających prowadzi do zamkowych pałaców, sali herbów, sali rycerskiej, na mury obronne i na wieżę widokową. W okolicy znajdują się ciekawe jaskinie i skalne miasta.

Státní hrad Kokořín
277 23 Kokořín

Telefon:
+420 315 695 064

E-mail:
kokorin@stc.npu.cz

Web:
www.npu.cz

Czas otwarcia:
IV., X. sobota, niedziela, V.-IX. codziennie oprócz poniedziałków
Zamek Krzywoklat

Jeden z najstarszych czeskich zamków królewskich otrzymał dzisiejszy wygląd podczas przebudowy w stylu romantycznego nowogotyku na przełomie XIX i XX wieku. Ekspozycja obejmuje zabytkowe wnętrza, eksponaty muzealne i galerię. Trasa dla zwiedzających prowadzi do kaplicy, sali rycerskiej, sali królewskiej, galerii, biblioteki, muzeum, więzienia z wieżą głodową, na mury obronne oraz do wielkiej wieży z ekspozycją poświęconą łowiectwu.

Státní hrad Křivoklát
270 23 Křivoklát 47

Telefon:
+420 313 558 440

E-mail:
krivoklat@stc.npu.cz

Web:
www.npu.cz
www.krivoklat.cz

Czas otwarcia:
III., XI., XII. sobota, niedziela, IV.-X. codziennie oprócz poniedziałków
 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |