Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Romantyczna wycieczka do Czech, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Romantyczna wycieczka do Czech


    
 

Romantyczne dusze zawsze wracają do Republiki Czeskiej. Wiele miejsc bowiem wygląda tak, jakby były wycięte z bajki. Przepiękna przyroda, ale przede wszystkim zabytkowe miasta z czarującymi rynkami, zamki gotyckie i pałace renesansowe i barokowe, których w Czechach jest ponad 2000.Jeśli będziesz tego pragnąć, możesz na jednym z nich zorganizować swoje własne wesele. Jeśli nie chcesz się jeszcze żenić, ale masz słabość do garniturów i sukni wieczorowych, możesz się w miesiącach zimowych wybrać na jeden z tradycyjnych bali .

Bale


Bale to stara tradycja, która jest popularna nawet we współczesnych szybkich czasach. Ubiór wieczorowy jest tu konieczny, i tak można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał. Okazji do bali nie mają tylko w górnych warstwach, ale uczestniczą w nich duża części ludności. Bale szykują najróżniejsze organizacje i szkoły, częścią których są także program kulturalny, w tym pokazy tańca standardowego i latynoamerykańskiego oraz loterie.

Zamki i pałace


Romantyka z dawnej historii, tak można określić siedziby feudalne na terenie Republiki Czeskiej. Rzadko można znaleźć ich tyle jak tutaj i rzadki jest ich tyle dostępnych do zwiedzania. Zamki i pałace z ozdobą epokową mogą przynieść największe wrażenia z wizyty w Europie Środkowej. Architektonicznie są reprezentowane wszystkie epoki od gotyku aż po ostatnie przebudowy z początku XX wieku.

Wiele z zamków nie zachowało się do dzisiejszych czasów. Zostały po nich na górach i wzgórzach dramatyczne ruiny, z których są dziś wspaniałe cele na wyprawy piesze i rowerowe. Ich doskonałe osadzenie w okoliczny krajobraz i romantyka, która z nich bije, poruszy każdego.

Zamki i pałace nie służą tylko do przeglądania starych sali wypełnionych zbroją i łóżkami z baldachimem. Dobrą tradycją jest, że na każdym zamku starają się zapewnić program towarzyszący w formie pokazów szermierskich, muzykantów czy pokazów sokolniczych – to wszystko w kostiumach epokowych. Jeśli trafisz w odpowiedni moment, znajdziesz się na przykład na średniowiecznym jarmarku. Wizyta historii staje się jeszcze bardziej rzeczywista.

Romantyczne wesela


Możesz mieć problemy szukając bardziej romantycznego miejsca na wesele niż w Republice Czeskiej. Do wykorzystania na najważniejszy dzień waszego życia może posłużyć na przykład, jeden z zamków czy pałaców, dzięki czemu na dzień narzeczona stanie się królewną. W niektórych zamkach i pałacach, można się nawet zakwaterować, czym tylko podkreśli się wyjątkowość tego wielkiego dnia. Innymi wspaniałymi miejscami, w których można zorganizować uroczystości ślubne są czeskie miasta z historycznymi centrami, z których na czele jest stolica Praga. O smaczne jedzenie i napoje się nie martw, zawsze znajdziesz restaurację według twojego życzenia. Jeśli chcesz jeszcze bardziej niekonwencjonalne przeżycie, możesz wziąć ślub na przykład na lotnisku w Pradze.

 

Źródło:www.czechtourism.com


 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |