Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Teatralne lato, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Teatralne lato


    
 

Tegoroczne lato będzie barwne i pełne kultury. Oprócz serii koncertów i festiwali muzycznych, oferujących poniekąd dziką zabawę, głos zabierze także scena teatralna. Goście przybywający do czeskich metropolii będą mieli cały szereg możliwości uprzyjemnienia sobie ciepłych letnich wieczorów.Do teatrów stałych na spotkanie z tradycją
Tegoroczny sezon Teatru Narodowego jest bez wątpienia wyjątkowy. Albowiem ubiegło dokładnie 130 lat od pierwszego otwarcia budynku Teatru Narodowego w roku 1881. Obchody rocznicy uatrakcyjni bogaty program na wszystkich scenach. Scena dramatyczna przedstawi pięć premier, z których koniecznie należy wymienić znaną sztukę Szekspira Poskromienie złośnicy oraz klasyczne dzieło A. P. Czechowa, sztukę Czajka, które zostaną zainscenizowane w Teatrze Stanów. Oczekiwaną premierą baletową będzie sławny Kopciuszek, tym razem w szarmanckiej wersji J. Ch. Maillota. Ani opera nie zostanie w tyle i przedstawi na przykład Parsifala Wagnera, Słowika Igora Strawińskiego i Ariadnę Bohuslava Martinů.
 
Niemniej interesujący będzie program brneńskiego Teatru Narodowego. Na scenie dramatycznej widzowie mogą się już cieszyć na sztukę Wszystko dobre, co się dobrze kończy Szekspira lub Szelmostwa Skapena Moliera. Wzorem literackim dla nowej premiery baletu Niebezpieczne związki jest znana powieść francuskiego pisarza Pierre Choderlose de Laclose. Zwolennicy opery mogą się cieszyć na Wesele Figara lub Turandot Pucciniego.
 
Teatry plenerowe – klasyka i improwizacja
Tradycyjnie i w tym roku od czerwca do sierpnia odbędzie się Letni Festiwal Szekspirowski, w Pradze, Brnie i Ostrawie. Klasyczne dzieła, jak np. Poskromienie złośnicy, Henryk IV lub Romeo i Julia będzie można obejrzeć pod gołym niebem w przepięknych plenerach praskiego zamku, na dziedzińcu starodawnego zamku Špilberk i w arenie ostrawskiego zamku.
 
W tym roku przebiegnie jedno z największych wydarzeń teatralnych, odbywające się raz na cztery lata – Praskie Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej. W dniach 16 - 26 czerwca Praga stanie się centrum światowego teatru. Scenografowie teatralni, designerzy i architekci z ponad 70 krajów zaprezentują tu publicznie swoją twórczość. Centrum wydarzeń będzie w Pałacu Targowym i na dziedzińcu Teatru Narodowego.
 
Nie należy też zapominać o niemniej znaczącym jubileuszowym dziesiątym roczniku festiwalu Fringe, który odbędzie się w Pradze na przełomie maja i czerwca. Ten festiwal teatralny przyciągnął w czasie dziesięciu kolejnych roczników liczną publiczność z Czech i z zagranicy, która co roku powraca, aby w teatralnych widowniach i kawiarniach obejrzeć przedstawienia profesjonalnych i amatorskich zespołów teatralnych z wielu krajów.
 
Jeżeli zawitasz do przepięknego, zabytkowego Czeskiego Krumlova, nie zapomnij o obejrzeniu dramatu, opery lub baletu w słynnym obrotowym teatrze pod gołym niebem.
 
Na tym lista ciekawych imprez teatralnych oczywiście się nie kończy. Cały szereg małych scen teatralnych oferuje ciekawe i zabawne inscenizacje, więc jeżeli zmęczą Cię wędrówki po rozpalonych ulicach miasta, zajrzyj do jednego z nich.
 
 
Źródło: www.czechtourism.com

 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |