Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Turystyka wodna, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Turystyka wodna


    
 

Podróżowanie szlakami wodnymi jest przyjemną i dostarczającą wielu wrażeń formą poznawania zachwycającej przyrody i kultury kraju. Czeskie rzeki przepływają przez malownicze okolice oraz regiony pełne zabytków i atrakcji przyrodniczych często usytuowanych w ich bezpośredniej bliskości.Czeskie koleje umożliwiają w czasie lata przewóz łodzi w specjalnych wagonach. Tzw. wełtawskie linie (vltavské linky) zapewniają przewóz sprzętu sportowego z różnych części kraju do regionów leżących w pobliżu zalewu lipnowskiego lub rzeki Lužnice. Specjalny pociąg parowy tzw. posázavské linie (posázavské linky) w czasie letnich wakacji przewozi łodzie z Pragi do regionu Posázaví.

 

Popularne trasy wodne:

 

Wełtawa

Lenora – Nová Pec, Vyšší Brod – České Budějovice

Pływanie po Wełtawie, ze względu na łagodny nurt wody, jest bezpiecznym sportem. Wodniacy mogą spróbować przeprawy przez piękne i dziewicze jeszcze regiony Szumawy aż do południowoczeskiego, znanego z malowniczych stawów rybnych, regionu kotliny trzebońskiej (třeboňská pánev). To jeden z licznych, czeskich rezerwatów biosfery UNESCO, zachwycający nietkniętą i dziką przyrodą. W sąsiedztwie południowoczeskich stawów znajduje się klasztor cystersów Zlatá Koruna, ruiny zamku Dívčí Kámen, pałac Hluboká i zamki Orlík i Zvíkov.

 

Lužnice

Suchdol – Veselí nad Lužnicí, Tábor – Bechyně

Spływ typową, położoną na nizinie rzeką o zalesionych brzegach, leniwie płynącą przez malowniczy region Południowych Czech.

 

Otava

Sušice – Písek

Romantyczna trasa, o wyższym stopniu trudności, wiodąca przez głęboką, zalesioną dolinę i pagórkowaty region Táborská pahorkatina. Na brzegach Otawy, niegdyś „złotodajnej” rzeki do dziś pozostały ślady po miejscach płukania złota.

 

Ohře

Loket – Stráž nad Ohří

Ulubiona rzeka ambitnych wodniaków. Nurt rzeczny począwszy od Karlowych Warów określa się mianem „dzika woda”. Najbardziej popularny odcinek zaczyna się w pobliżu miejscowości Kynšperk nad Ohří.

 

Berounka

Plzeň – Karlštejn

Berounka na całej swojej długości płynie rwącym, szybkim strumieniem przez skaliste i zalesione części chronionych regionów Křivoklátsko i Czeski Kras. Jej nurt zwalnia dopiero w Kotlinie Praskiej, przed ujściem do Wełtawy.

 

Sázava

Vilémovice – Pikovice

Praktycznie przez cały swój bieg rzeka płynie głębokimi, romantycznymi kotlinami i szerokimi dolinami co zapewnia wodniakom różnorodne i ciekawe przeżycia.

 

Morawa

Hanušovice – Olomouc

Rzeka z wieloma dopływami przepływa przez lasy łęgowe pełne różnorodnej roślinności i licznych gatunków zwierząt, zwłaszcza ptactwa wodnego. Najpiękniejszy odcinek od Mohelnice do Ołomuńca wiedzie przez znajdujący się pod ochroną region Litovelské Pomoraví. Nową trasą wodniacką na Morawie wytyczoną częściowo na rzece a częściowo na sztucznym kanale jest kanał Baťův. Turystyczną i ekologiczną atrakcja regionu Slovácko jest niezwykle przyjemny spływ, który można połączyć ze zwiedzaniem licznych zabytków, pieszymi lub rowerowymi wycieczkami po szlakach wiodących wśród przepięknej przyrody Bílých Karpat czy smakowaniem wysokiej jakości win morawskich.

 

W czasie wiosny, kiedy rzeczna woda płynie niezwykle szybko, na rzekach Otawa, Jizera i Kamenice można uprawiać rafting.

 

Źródło: .czechtourism.com


 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |