Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Urlop rodzinny w Republice Czeskiej, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Urlop rodzinny w Republice Czeskiej


    
 

Lepszego miejsca na urlop dla rodziny niż Republika Czeska nie znajdziesz. Środkowoeuropejskie warunki klimatyczne gwarantują, że nic nie zepsuje Ci czasu, który zarezerwowałeś tylko i wyłącznie dla swojej rodziny. Ponadto, oferta aktywności Czechach jest tak różnorodna, że cały czas będą się bawić zarówno Ci duzi jak i mali. Wybierz się do tajemniczego zamku, lub jeszcze dalej cofając się w czasie odwiedź dinozaury. Zresztą, w tradycyjnym zoo też będzie Ci się podobać. Możesz się zabawić w wodzie w jednym z wielu nowoczesnych parków wodnych lub po prostu wybrać się na łono natury, na rowerze, albo łodzią albo pieszo.ZOO

Czeskie ogrody zoologiczne mają długą tradycję, a praskie ZOO, dzięki swojej unikalnej lokalizacji jest nawet 7 najpiękniejszym na świecie. Nie jest zatem zaskoczeniem, że jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych przez cały rok. Nie jest to jednak tylko Praga, inne piękne ZOO oferują Ostrawa, Brno, Jihlava i wiele innych miast, które wśród swych wychowanków mają często unikaty w skali światowej.

Ciekawostki

W szczególności, dzieci nigdy nie przestają fascynować się dinozaurami. Dlatego możecie się z nimi udać do jednego z Parków Dinozaurów, gdzie można znaleźć modele prehistorycznych stworzeń w naturalnej wielkości. Znajdują się na przykład w Pilźnie i Ostrawie.
 

Aquaparki

Popularność parków wodnych w Czechach stale wzrasta, jak również ich liczba. Do dyspozycji są zupełnie nowe, nowoczesne centra rozrywki, do których mogą przejechać całe rodziny. Znajdziesz tu wszystko, od solanek przez jacuzzi, zjeżdżalnie, wodne jaskinie i bicze wodne aż po atrakcję space -Bowl. Największy park znajduje się w Pradze, inne popularne atrakcje wodne oferują większe miasta.
 

Turystyka

Najlepiej spędzony czas z rodziną jest jednak na łonie natury. Nie ma znaczenia, czy pojedziesz samochodem, pociągiem, statkiem, rowerem czy pieszo, w Republice Czeskiej znajdziesz nieprzebraną ilość celów, które możesz zdobyć. Możesz wybrać się na geocaching, możesz zdobyć stare ruiny, lub któryś z pomników przyrody. Wystarczy sobie zażyczyć, znajdziesz tu wiele parków krajobrazowych i rezerwatów, których nigdy nie zapomnisz.


Zamki, pałace i skanseny

Celem wycieczki może być także odniesienie do bogatej historii Czech. Ponad 2000 zamków i pałaców jest oknem w przeszłość, w którym można zobaczyć, jak dawniej się żyło. Dzieciom dostarczy wrażeń na przykład wystąpienie szermierzy czy pokaz sokolnictwa, który często jest częścią trasy zwiedzania.

Ciekawostki

Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądało życie na wsi w krajach czeskich i morawskich, polecamy odwiedzić jeden z naszych skansenów, który specjalizują się w historii życia. Zobaczysz przykłady zwyczajów i tradycji, tak jak je znali nasi pradziadkowie.
 
 
Źródło: www.czechtourism.com

 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |