Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Warto odwiedzić Śląsk Opawski, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Warto odwiedzić Śląsk Opawski


    
 
Malowniczy region Śląska Opawskiego ciągnie się wzdłuż rzeki Opawy, tuż przy granicy z Polską. Sercem regionu jest miasto Opawa, z  zabytkowym rynkiem i Muzeum Ziemi Śląskiej - najstarszym w Czechach. Miłośnicy wędrówek i turystyki rowerowej znajdą w okolicy liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe.


Bajkowe zamki
W niewielkiej odległości od siebie możemy zwiedzić dwa przepiękne, bajkowe zamki: Hradec nad Moravicą i Raduń. Romantyczny hradecki kompleks zamkowy, w skład którego wchodzi Biały i Czerwony Zamek, Biała Wieża i mury obronne, słusznie nazywany jest „Perłą Śląska“. Stoi w malowniczym otoczeniu, w dolinie rzeki Moravicy. Rozległy park angielski, utworzony pod koniec XVIII wieku, jest drugim, co do wielkości, parkiem zamkowym ma Morawach i Śląsku. W kompleksie zamkowym mieści się hotel, restauracja, sala koncertowa i galeria. 
Około 5 kilometrów stąd, w Jakubčovicach, znajduje się wieża widokowa Šance, z której rozciąga się przepiękny widok na Jesioniki, Beskidy i miasto Opawę.
Niewielki zamek w Raduniu został wybudowany w XVI wieku, w stylu renesansowym. Swój obecny wygląd zawdzięcza  XIX-wiecznej przebudowie. Do zamku przylega piękny park angielski, o bardzo bogatym i urozmaiconym drzewostanie – idealne miejsce na romantyczne spacery. Ozdobą parku jest także duży staw rybny, na którym spotkamy wiele gatunków ptactwa wodnego.

Relaks w Hlučinie i okolicach
Kąpielisko w Hlučinie jest świetnym miejscem wypoczynku dla amatorów zabaw wodnych. Na turystów czekają w miejscowości liczne atrakcje: siatkówka  plażowa, minigolf, tenis, narty wodne oraz bogata oferta imprez kulturalnych, na przykład Štěrkovna open music.
Małym turystom na pewno spodoba się wizyta w pobliskim ranczu dziecięcym lub w stoczni, w miejscowości Děhylov.
Miłośnikom dwóch kółek  polecamy wycieczkę trasą rowerową z Hlučina do Darkoviček, gdzie możemy zwiedzić unikatowy system fortyfikacji Republiki Czeskiej, powstały w latach 1935-1938.

Z Krawarzy na pstrągi
W miejscu starej twierdzy Krawarze zbudowano w latach 1721-1728 zamek barokowy z ekspozycją przedstawiającą dzieje rodu szlacheckiego Eichendorffów. W parku zamkowym jest 9-dołkowe  pole golfowe z 1997 roku. Pobliski ośrodek sportowy Buly oferuje korty tenisowe, boisko do gry w piłkę nożną oraz bowling club fitness. Amatorów jazdy konnej zapraszamy do stadniny Albertovec, w której znajduje się ponad 170 koni.
Z życiem codziennym mieszkańców regionu Hlučina, rzemiosłem, zwyczajami ludowymi z  początków ubiegłego wieku, zapoznamy się odwiedzając  skansen bolacicki. Jest to także miejsce wielu imprez kulturalnych.
Na pyszne pstrągi  w maśle zapraszamy na farmę pstrągów, do miejscowości Bělá, od maja do września, w weekendy i święta. Dojedziemy tam rowerem lub samochodem.  Farma umożliwia własny połów pstrągów, do którego można na miejscu wypożyczyć odpowiedni sprzęt.

Więcej informacji:
www.tourisms.cz , www.czechtourism.com 

 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |