Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 8 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /home/users/762/noceu/public_html/eczechy/czechy on line 15 Wielkanoc w Czechach, Czechy :: Noclegi Czechy. Praga. Informator turystyczny. Kwatery, hotele, apartamenty, pensjonaty, Czechy.
  Strona główna  |  Mapa strony    
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
Spa
Praga
Atrakcje
Informacje praktyczne
Kuchnia czeska
Regiony
Strona Główna »  Wielkanoc w Czechach


    
 
Przyjedź do Czech na Wielkanoc! Na targach świątecznych zakupisz piękne dekoracje, spróbujesz przysmaków regionalnych. Barwny program dla dzieci przygotowały skanseny: malowanie pisanek, prezentowanie tradycji wielkanocnych, zdobienie pierniczków. Zapraszamy do czeskich zamków i pałaców na otwarcie sezonu wiosennego, na wycieczkę na łono przyrody lub do słynnych uzdrowisk.


Targi wielkanocne
Świątecznie udekorowana Praga zaprasza na targi wielkanocne, które tradycyjnie odbędą się na Rynku Starego Miasta i Placu Wacława (www.prague-info.cz), od 8 do 30 marca. Targom towarzyszą imprezy kulturalne, w czasie których można będzie zapoznać się z tradycjami świątecznymi, zakupić dekoracje świąteczne, przyjrzeć się ozdabianiu pisanek. Nadejście wiosny świętują także inne miasta czeskie:
Opava (www.kulturniopava.cz) 10–22. 3. 2008
Kroměříž (www.mesto-kromeriz.cz) 14. 3. 2008
Uherské Hradiště (www.uherske-hradiste.cz) 22. 3. 2008
Třeboň (www.itrebon.cz) 22. 3. 2008

Wiosna na zamkach i w pałacach
Podróżując po Czechach napotkamy wiele bajkowych zamków i pałaców. W sezonie wiosenno-letnim, który rozpoczyna się zwykle w marcu lub w kwietniu, na zamkach i w pałacach odbywają się koncerty muzyki dawnej, przedstawienia teatralne, turnieje rycerskie, czy nawet rekonstrukcje bitew. Organizowane są też targi rzemiosł artystycznych.

Zamek Křivoklát zaprasza w dniach od 22 do 24 marca na jarmark wielkanocny, podczas którego nie zabraknie koncertów i przedstawień teatralnych.
Wystawę pisanek możemy podziwiać na zamku Helfštýn w dniach od 22.3. do 20.4.2008. Jarmark wielkanocny z pokazami rzemiosł przygotowuje zamek w Ostrawie 15 i 16.3.2008.
Tradycyjne targi wielkanocne odbędą się w nowogotyckim zamku Sychrov, 15 i 16 marca 2008.

Wielkanoc w skansenach i muzeach
Bogaty program wielkanocny przygotowały czeskie skanseny, na przykład Muzeum Wołoskie w Rožnovie pod Radhoštěm, od 22 do 24.3.2008, Muzeum Architektury Ludowej w Zubrnicach 15 i 16.3.2008
Muzeum Górnicze (Hornické muzeum) w Przybramiu przygotowało w dniach od 10 do 24.3.2008 program Wielkanoc w domu górniczym. W skansenie zostaną zaprezentowane zwyczaje wielkanocne - malowanie pisanek, wypiekanie i zdobienie pierniczków, wykonywanie rózg wielkanocnych.

W Poniedziałek Wielkanocny, zgodnie ze zwyczajem, chłopcy w Czechach symbolicznie smagają dziewczęta rózgami z gałązek wierzbowych, co ma zapewnić młodość i zdrowie przez cały rok oraz szybkie zamążpójście.

Koncerty świąteczne
Na koncerty wielkanocne zaprasza Bazylika św. Jakuba w Pradze od 23 do 30.3.2008, codziennie od godz. 17.00.
Bogaty program kulturalny przygotowali także organizatorzy siedemnastej edycji Wielkanocnego Festiwalu Muzyki Kościelnej, który odbędzie się
od 16 do 30.3.2008 w gotyckiej Katedrze św. Piotra i Pawła w Brnie. Podczas sześciu koncertów zabrzmią m.in. utwory Bacha i Beethovena.

Muzea i galerie
Czeskie muzea i galerie również przygotowują się do rozpoczęcia sezonu wiosennego, proponują szereg ciekawych wystaw i spotkań.

Przysmaki wielkanocne
Czeskie kawiarnie i cukiernie zapraszają na smakowite wypieki wielkanocne, na przykład popularne baranki biszkoptowe, w polewie czekoladowej lub cukrowej, pierniczki czy mazance – przepyszne ciasta drożdżowe, w kształcie bochenka, z rodzynkami.

Wiosna – czas na relaks
Wszystkim, którzy czują się zmęczeni po zimie polecamy pobyt w jednym z czeskich uzdrowisk, które, oprócz zabiegów leczniczych, oferują specjalne pobyty relaksacyjne: wypoczynkowe, fitness, wellness, kuracje upiększające, zarówno dłuższe, jak i tygodniowe, świąteczne oraz pobyty w czasie długich weekendów – przygotowane specjalnie z myślą o gościach z Polski.

Atrakcyjny program wielkanocny proponuje na przykład uzdrowisko Poděbrady .
Oprócz zabiegów leczniczych, aktywny wypoczynek w Parku Krajobrazowym Jesioniki zapewni swym gościom, liczące ponad dwieście lat uzdrowisko Karlova Studanka, z jedynym w swoim rodzaju górskim klimatem.

Więcej informacji, źródło: www.czechtourism.com

 Menu
 Praga
 Atrakcje
 Informacje praktyczne
 Regiony

 Rezerwuj on-line
Kwatery
Pensjonaty
Hotele
SPA, Uzdrowiska 

 Zamki
 Browary i wina
 Kuchnia czeska
 Zachodnioczeskie Uzdrowiska


 mapa Czech
mapa Niemiec
mapa Chorwacji
czartery jachtów
Bułgaria
kamery internetowe
mapa polski

Czechy  powered by extramedia.pl
polecamy: węgry noclegi | słowacja | szkoły policealne | sylwester | noclegi Lublin | wyciągi narciarskie Czechy | boksy reklamowe | karpacz noclegi | zakopane | Władysławowo | Międzyzdroje | Łeba noclegi | noclegi | warszawa noclegi | imprezy integracyjne |